Карлсън от Юта вкарва със сирена, а Ютес победи UCLA със 70-69, прекъсвайки поредицата от 6 победи на Бруинс
AP News | 2024-02-19 | 04:56:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Брандън Карлсън вкара отскок в нападение при сирената, давайки на Юта 70-69 победа над Калифорнийския университет в Лос Анджелис в неделя вечерта и прекъсване на поредицата от шест победи на Бруинс.

Дилън Андрюс удари зелена светлина с шест оставащи секунди за Бруинс, които водеха с шест по-рано през полувремето.

Ютите нахлуха и се състезаваха по дължината на игрището, преди Дейвон Смит да пропусне слагане. Карлсон грабна топката в трафика и я вкара.

Реферите извикаха видеопреглед, оставяйки публиката на крака да чака. Кошът беше обявен за добър и 0,2 секунди бяха записани на часовника, но това не беше достатъчно време за Бруинс да отбележат приличен удар.

Смит и Карлсън завършиха с по 17 точки при първата победа на Юта в Pauley Pavilion от 2018-19 г. насам. Ютите завършиха втория си сезон на Бруинс, след като се присъединиха към Pac-12. Те взривиха UCLA 90-44 в Солт Лейк Сити на 11 януари.

Смит имаше 10 асистенции, когато Ютите (16-10, 7-8) приключиха пропуска си от три мача.

Лазар Стефанович отбеляза рекордните за сезона 19 точки, играйки през всичките 40 минути за Бруинс ( 14-12, 9-6), който загуби водещия голмайстор Себастиан Мак през първото полувреме, след като беше изгонен за фаулиране на Карлсон.

Реваншът включваше слаба стрелба от двата отбора и много освирквания от страна на реферите. Мак, който има средно 13,5 точки, беше изгонен след груб фаул-2 при оставащи 9:53. Той изглежда удари Карлсон с лакът в гърлото в средата на корта, изпращайки Карлсон на пода, където треньор дойде и го провери, преди да напусне корта.

Стефанович доказа стабилно присъствие срещу стария си отбор. Той беше 8 от 9 от линията на наказателното хвърляне и имаше осем борби.

Ютите изравниха 64-всичко при пасиране на Кеба Кейта, след като Бруинс водеха с шест. Кейта и Смит комбинираха, за да вкарат 13 от последните 15 точки на Utes.

Реферите бяха изгонени от пода на полувремето. И двамата треньори получиха технически съвети през полувремето, когато нито един отбор не водеше с повече от седем и UCLA водеше с 36-34 на почивката. Никой от двата отбора не стреля по-добре от 37% през полувремето, когато Бруинс направиха 13 изстрелвания към линията за наказателни удари, а Ютес направиха 11.

Юта: Ютес го изиграха близо до пътуването си до LA, губейки с четири точки в USC в четвъртък.

UCLA: Загубата попречи на UCLA да стане еднолично притежание на третия в Pac-12. Те търсят място в топ 4 в турнира на лигата, което би им осигурило сбогуване в първия кръг.

Юта: Гостува на Колорадо в събота в Utes' трета поредна гостуваща игра.

UCLA: Домакин е на съперника Южна Калифорния в събота, след като победи Троянците с 15 точки миналия месец.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball